MATCH REPORTS

PROLETER Zrenjanin - OBILIC Beograd 1:1 (0:0)

Stadion: U Karadjordjevom Parku. Gledalaca: 8.000. Sudija: Milan Vidic (Uzice) 6,5. Zuti Kartoni: Svitlica, Macanovic (Proleter) Zivkovic (Obilic).

PROLETER: Todic 7,5, Zakic 7, Nedeljkov 6,5, Luburic 6,5, Miskovic 6,5, Svitlica 6 (50. Kujundzic 6), Ivic 7, Petkovic 6,5 (85. Mirosavljevic -), Jovic 7, Macanovic 6,5, Vukic 7,5.

OBILIC: Lukic 7, Savic 6,5, Babeu 6,5, Novic 6,5 (89. Serafimovic -), Vargec 7, Zivkovic 6,5, Rankovic 6,5, Juskic 7, Kovacevic 6,5 (80. Litera -), Grozdic 7,5, Sarac 6,5 (58. Vukomanovic -).

IGRAC UTAKMICE: Nenad Grozdic (Obilic).

OBILIC je juce u Karadjordjevom parku savladao i poslednju prepreku i popeo se na Olimp. Golom Juskica u 65. minutu "vitezovi" su nacinili korak od sedam milja ka osvajanju najznacajnijeg trofeja - titule sampiona. U pretposlednjem minutu Zakic je iz velike guzve savladao Lukica, pa su tako i Zrenjaninci imali razloga za radost jer su sacuvali prvoligaski status.

Krenuli su domaci silovito, u prvom delu sve vreme imali inicijativu, omaleni Jovic koji je snaznom Babeu zadao mnogo muka, tri puta je bio u prilikama da ucini nesto vise, ali mreza Vracaraca ostala je netaknuta. U 7. minutu posle sjajnog centarsuta Svitlice, Jovic je glavom loptu uputio pod precku, ali Lukic se izvio i loptu izbacio u korner.

Gosti su poslednjih pet minuta pre odlaska na odmor dva puta bili u prilici da postignu gol. Zivkovic u 41. minutu sa desetak metara nije bio precizan, a minut kasnije ni Kovacevic.

U prvih petnaestak minuta nastavka, gosti su pojacali tempo. Grozdic je cetiri puta bio u izvanrednim prilikama da postigne gol, ali kao da je mreza sjajnog Todica bila zacarana.

U 65. minutu radost lidera. Juskic je primio loptu u kaznenom prostoru, niko ga nije ometao i nije mu bilo tesko da je posalje iza Todicevih ledja.

Vodjstvo Obilica kao da je nateralo domace fudbalere da se trgnu, u samom finisu nekoliko puta bili su u prilici da izjednace, ali su svi ataci bili stihijski.

Zakic je bio najprisebniji u velikoj guzvi pred Lukicevim golom i doneo neopisivu radost domacim navijacima, koji su u jednom periodu, nezadovoljni ucinkom svojih igraca, glasno negodovali.

OBILIC Beograd - FK ZELEZNIK 2:0 (1:0)

Stadion: Obilica. Gledalaca: 500. Sudija: Milivoje Jeremic (Sevojno) 7. Zuti Kartoni: Dudic, Panic (Zeleznik)

OBILIC: Lukic 7, Savic 6 (46. Litera 7), Babeu 6, Novic 6,5, Vargec 7, Zivkovic 7, Rankovic 6,5 (62. Garcevic 6), Juskic 7, Kovacevic 6,5, Vukomanovic 6,5, Sarac 7 (55. Filipovic 6).
ZELEZNIK: Prole 7, Dudic 6,5, Majstorovic 5,5, Novovic 6, Glavordanov 6, Kizic 6 (61. Stojanov 6), Nikolic 6, Panic 6, Jankovic 6, Slovic 6,5, Dodic 6,5 (76. Rmandic -).

IGRAC UTAKMICE: Zivojin Juskic (Obilic).

MLADOST Lucani - OBILIC Beograd 0:2 (0:0)

STRELCI: 0:1 Rankovic (65), 0:2 Rankovic (80). Stadion Mladosti. Gledalaca: 3.000. Sudija: Milivoje Aksentijevic (Sabac) 6.

MLADOST: Milekic 8,5, Filipovic 5,5 (71. Zunic -), Aleksic 6, Lucic 6, Musovic 6, Mirkovic 6,5 (52. Alempijevic 6), Stojanovic 5,5 (73. Radosavljevic -), Stamatovic 6, Radulovic 5,5, Jovanovic 6, Gocanin 6.

OBILIC: Lukic -, Savic 6,5, Babeu 7, Novic 7, Vargec 7, Zivkovic 7, Rankovic 7,5 (72. Litera -), Juskic 7,5, Kovacevic 6 (46. Garcevic 6), Grozdic 6,5 (67. Vukomanovic -), Sarac 6,5.

Igrac Utakmice: Nebojsa Milekic (Mladost Lucani).

Na putu ka sampionskoj tituli Obilic je savladao jos jednu prepreku i iz Lucana nosi sva tri boda. Od samog pocetka bilo je jasno da su "vitezovi" u Lucane dosli sa namerom da osvoje ceo plen, dok su domacini, svesni snage rivala, pokusavali da zatvorenom igrom sacuvaju svoju mrezu. Takav pristup igri doneo je terensku dominaciju gostiju i vec u 5. minutu mreza Lucana je bila u opasnosti: Grozdic je iz kornera ubacio loptu pred gol, a visoki Babeu glavom sa sest sedam metara sutira ali za nekoliko santimetara preko precke. U 12. minutu kiks Musovica nije uspeo da kazni Kovacevic, a pet minuta kasnije Lucanci su stvorili jedinu pravu priliku, Gocanin je pred golom Obilica pronasao Radosavljevica, a ovaj slabo sutira, pa je Lukic lako otklonio opasnost.

U finisu prvog poluvremena gosti stvaraju jos tri veoma povoljne sanse. Najpre u 37. minutu posle centarsuta Grozdica, Babeu sa pet metara sutira pored gola, a u 45. minutu sigurno najveca prilika za pogodak , ali je Milekic, posle udarca Sarca sa samo tri metra, uspeo loptu da izbaci u korner.

Ocigledno nezadovoljni rezultatom "vitezovi" su u drugom delu jos vise dodali gas, pa je Savic vec u 47. minutu sa ivice sesnaesterca snaznim sutem pogodio precku gola Mladosti. Igrao se 54. minut kada je Grozdic imao priliku za pogodak, ali je posle njegovog udarca lopta zavrsila tik kraj desne stative. U 58. i 59. minutu u dva navrata Milekic je na cudesan nacin sprecio Rankovica da svojoj ekipi donese prednost.

Svoju terensku nadmoc "vitezovi" su krunisali u 65. minutu: Grozdic je dubinskom loptom pronasao Rankovica, koji je izasao sam pred golmana domacih i rutinski poslao loptu u mrezu - 0:1.

Samo pet minuta kasnije Filipovic je neoprezan u svom sesnaestercu. rusi Zivkovica, pa Aksentijevic pokazuje na belu tacku, a siguran realizator najstroze kazne bio je Rankovic.
OBILIC Beograd - HAJDUK Kula 2:0 (1:0)

STRELCI: Garcevic u 17. i Grozdic u 76. za Obilic. Stadion Obilica. Gledalaca: 600. Sudija: Milun Dostanic (Gornji Milanovac) 7. Zuti Kartoni: Garcevic (Obilic), Kirkov (Hajduk).

OBILIC: Lukic -, Milosevic 7,5, Babeu 7, Vukomanovic 6,5, Serafimovic 7,5, Filipovic 6,5, Viciknez 6,5, Kosutic 7, Garcevic 7 (78. Ivic -), Grozdic 7,5 (76. Mitic -), Litera 6,5.

HAJDUK: Ubiparip 6, Kulic 6, Vasiljevic 6,5, Karanovic 6, Mojic 6, Jovanovic 6, Kirkov 5,5, Kozic 5,5 (46. Vuksanovic 5,5), Milunovic 6, Stojkovic 5,5 (67. Lakic -), Miljanic 5,5 (53. Pavicevic 5,5).

Igrac Utakmice: Goran Serafimovic (Obilic).

OBILIC Beograd - RAD Beograd 2:1 (1:0)

"Gradjevinari" izjednacili u 80. minutu efektnim golom Dukica, ali je iznenadjenje sprecio Kovacevic. Lider u sledecem kolu gost Cukarickog na Banovom brdu

STRELCI: Novic u 14. i Kovacevic u 82. za Obilic, a Dukic u 80. minutu za Rad. Stadion Obilica. Gledalaca: 500. Sudija: Olarevic (Beograd) 7,5.

OBILIC: Lukic 6, Savic 6,5 (Vukomanovic -), Babeu 6,5, Novic 7, Serafimovic 6, Zivkovic 6 (Filipovic 6), Rankovic 6, Juskic 6,5, Kovacevic 7, Grodzic 7, Sarac 6.

RAD: Golubovic 7, Glogovac 6,5, Jerinic 6, Nikolic 7, Podunavac 6,5, Kunovac 6, Dukic 7, Kuzmanovski 6,5, Radjenovic 6 (Huseinovic -), Alilovic - (Janjic 6,5), Vignjevic 7.

Lider pobedjuje i kada ne blista. Fudbaleri Obilica za korak su blilzi ostvarenju sna - tituli sampiona. Na Vracaru su, sa dosta muke, savladali vrlo dobru ekipu Rada - 2:1 (1:0), ali malo je nedostajalo da "zalede" srce svojih pristalica.

Udarac Grozdica koji je zavrsio pored gola u 5. minutu nagovestio je zelju "vitezova" da sto pre stignu do prednosti. Trud je krunisao Novic u 14. minutu kada je, posle udarca sa ugla Grozdica, bio najvisi u skoku i lako matirao nemocnog Golubovica. Gosti sa Banjice mogli su da izjednace u 34. minutu, ali je Kunovac iznenadjen sansom koja mu se ukazala prosto "ugurao" loptu u narucje Lukicu.

Nastavak susreta doneo je znatno vise uzbudjenja, ali i propustenih prilika, na obe strane. Uzdahe su izmamili Rankovic i Kovacevic, a revansirali su im se Kunovac i Nikolic. Kada se vec posumnjalo da strelci nisu imali svoj dan, usledila je drama u finisu koji se, ipak, posrecio domacinu. Najpre je Dukic golom materijalizovao bolju igru "gradjevinara" u drugom poluvremenu i najavio senzaciju do koje nije doslo zahvaljujuci spretnom Kovacevicu. Napadac "vitezova" iskoristio je pometnju u Radovoj odbrani i "zlatnim" golom, osam minuta pre kraja, priblizio svoj tim toliko zeljenoj tituli.

FC ZEMUN - OBILIC Beograd 0:1 (0:1)

Lider sampionata Obilic osvario je i 22. pobedu u prvenstvu posto je u 27. kolu na stadionu u Gornjoj varosi savladao Zemun rezultatom 1:0 (0:0) i tako povecao prednost nad Crvenom zvezdom na cetiri boda ("crveno-beli" sinoc igrali u Novom Sadu protiv Vojvodine).

Ekipa sa Vracara je do nova tri boda stigla golom Zorana Rankovica u 21. minutu, koji je posle akcije Grozdica i Savica sa cetiri metra, sutem
po zemlji, savladao Ristanovica. Zemunci tokom cele utakmice nisu stvorili sansu za gol, a jedina dva suta uputili su iz slobodnih udaraca.

OBILIC Beograd - CRVENA ZVEZDA Beograd 2:2 (1:0)

NA Vracaru nije "rodjen" novi sampion. U duelu dve nase najbolje ekipe Obilic je u mecu za infarkt vodio sa 2:0, ali nije mogao sa devetoricom da se odbrani. Vezista crveno-belih Goran Bunjevcevic je sa dva pogotka uspeo da izvuce vec potonuli brod gostiju i sampionsku trku ucini neizvesnijom -
2:2 (1:0).

Na utakmici se "istakao" i ocajni sudija Radoman, koji je doneo mnogo spornih odluka, izmedju ostalog iskljucio je Lesnjaka i Juskica u Obilicu i Stankovica iz Crvene zvezde.

U predivnom fudbalskom ambijentu pred oko 3.000 gledalaca igralo se otvoreno i zestoko sa obe strane. Obilic je poveo u 19. minutu posle brilijantne akcije Marijana Zivkovica koji je prvo po levom krilu na ledja bacio prezimenjaka iz Crvene Zvezde Bratislava, a zatim lepo centrirao. Akciju je majstorski zavrsio centarfor Rankovic, koji je sa nekoliko metara hitro reagovao i iznendio usnulog Jevrica

U 25. minutu izvanredni Zivkovic je poslao pravu "bombu" sa preko 20 metara, ali je ona pogodila precku. Kada je Obilic imao igru i rezultat libero "vitezova" Milan Lesnjak je zbog igranja rukom zaradio drugi zuti karton. Medjutim, domacin je i sa desetoricom znalacki umeo da igra protiv juce dosta anemicne i nepovezane Crvene zvezde. U 58. minutu Rankovic je "nanizao" nekoliko gostujucih igraca, zatim je asistirao Juskicu, koji je sa dvadesetak metara pogodio sam cosak Jevricevog gola i doneo prednost Obilica od velikih 2:0.

Tada na scenu stupa Goran Bunjevcevic. Prvo je u 74. minutu posle kornera Ognjenovica iskoristio nepaznju "vitezova" i neometano sa tri-cetiri metra savladao golmana Jevrica.

Borba se tada rasplamsala a sudija Radoman je u 76. minutu iskljucio i kapitena Zivojina Juskica, zbog zestokog udarca laktom Bjegovica. U 84. minutu Bunjevcevic je na identican nacin kao kod prvog gola izjednacio. Posle kornera ponovo se nasao sam i postavio konacan rezultat - 2:2.

STRELCI: Rankovic u 19. i Juskic u 58. za Obilic, Bunjevcevic u 74. i 82. minutu za Crvenu Zvezdu. Stadion: Obilica. Gledalaca: 3.000. Sudija: Radoman (Vrbas) 5. Crveni kartoni: Lesnjak u 32. i Juskic u 76. (Obilic), Stankovic u 90. minutu (C. zvezda).

OBILIC: Lukic 7,5, Babeu 7,5, Savic 7,5 Lesnjak 5,5, Zivkovic 8,5, Sarac 7,5, Rankovic 8, Vargec 7,5, Juskic 7,5 Grozdic 8, Kovacevic 7,5 (Vukomanovic-).

CRVENA ZVEZDA: Jevric 6, Zivkovic 6, Bjegovic 7 (Marinovic-) Njegus 6,5, Kristic 7,5, Pecelj 7, Bunjevcevic 8, Pantelic 6, Gojkovic 6 (Micic 6), Stankovic 6, Ognjenovic 7.

PARTIZAN Beograd - OBILIC Beograd 1:2 (0:1)

Lider je vodio golovima Rankovica i Vukomanovica, a poraz domacina ublazio Isailovic Obilic propustio dve izgledne prilike, dok je Partizan
samo u finisu pokazao pravo lice

STRELCI: Isailovic u 74. minutu za Partizan, a Rankovic u 29. i Vukomanovic u 65. minutu za Obilic. Stadion: Partizana. Gledalaca: 6.000. Sudija: Radoman (Vrbas) 7.

PARTIZAN: Kralj 7, Bolic 6,5, Svetlicic 6 (Stojisavljevic -), Krstajic 6,5, Sabo 5 (Obradovic 5), Tasevski 6, Pazin 5 (Trobok -), Tomic 6, Ilic 6,5, Trenevski 6,5, Isailovic 7.

OBILIC: Lukic 5,5, Babeu 6,5, Savic 7, Vargec 6,5, Sarac 6, Lesnjak 7, Zivkovic 7 (Vukomanovic -), Juskic 7,5, Grozdic 7,5, Rankovic 7,5, Kovacevic 8 (Garcevic -).

IGRAC UTAKMICE: Sasa Kovacevic (Obilic).

PARTIZAN na stitu "vitezova". Obilic je uspeo da iz Humske odnese tri boda i da sacuva prvo mesto pred poslednju trecinu sampionata zahvaljujuci spretnosti Rankovica i "rezerviste" Vukomanovica - 2:1 (1:0).

Prvo je pripretio Kralju Juskic u 18. minutu, da bi filigransku akciju, perfektnim golom krunisao najbolji strelac sampionata Zoran Rankovic - 0:1.

Partizan je nastavio u bledom svetlu i imalo nije bio kaznjen pred kraj prvog dela, medjutim Grozdic i Rankovic su prekombinovali.

Cvrsto i odgovorno Obilic je nastavio da igra i u nastavku, sto je rezultiralo novim pogotkom Vukomanovica. Crno-beli su tada krenuli na sve ili nista, ali sem pogotka Isailovisca u nekoliko polusansi nisu uspeli da izjednace sto je mogao da kazni, Rankovic u 77. minutu.

OBILIC Beograd - BUDUCNOST Podgorica 2:0 (1:0)

Zoran Rankovic dvostruki strelac za Obilic cija odbrana u prva cetiri prolecna kola jos nije primila gol. "Vitezovi" ne daju tron Zvezdi, a u derbiju sledeceg kola dolaze u goste Partizanu.

STRELAC: Rankovic u 42. (iz jedanaesterca) i 46. minutu. Stadion Obilica. Gledalaca: 500. Sudija: Markovic (K. Mitrovica) 7.

OBILIC: Lukic -, Vargec 7, Novic 6 (Lesnjak 6,5), Babeu 7, Savic 7, Zivkovic 6,5, (Kosutic 6,5), Rankovic 7,5 (Garcevic -), Juskic 7, Popovic 5,5, Grozdic 7, Sarac 5,5.

BUDUCNOST: Kljajevic 5,5, Mirkovic 5,5, Maras 6, Perisic 5,5, Djurovic 5,5 (Ilic 5,5), Radulovic 6, R. Dragicevic 5,5 (Nikic -), Pavicevic 5,5, Kostic 6 (Klikovac -), I. Dragicevic 6, Camaj 7.

IGRAC UTAKMICE: Zoran Rankovic (Obilic).

I "Djetici" su poklekli pred "Vitezovima". U igri bez mnogo zara i neizvesnosti Obilic je rutinski dosao do pobede protiv Buducnosti - 2:0 (1:0). Od pocetka susreta tim sa Vracara je nametnuo svoj stil igre. Lopta je stalno bila na polovini gostiju, ali fudbaleri Obilica su do vodjstva dosli tek u 42. minutu. U svom sesnaestercu Perisic je igrao rukom, a iz opravdano dosudjenog jedanaesterca Rankovic je bio nepogresiv.

Na pocetku drugog poluvremena Rankovic otklanja sve dileme. Grozdic izvodi korner, Babeu je najvisi u skoku, a golman gostiju Kljajevic kratko odbija loptu. Na nju natrcava reprezentativac "Vitezova" i glavom je sprovodi u mrezu.

U nastavku meca Obilic je propustio nekoliko povoljnih prilika, pa Podgoricani mogu biti zadovoljni sto su Vracar napustili sa minimalnim porazom.

OBILIC Beograd - HAJDUK Kula 6:0 (3:0)

STRELCI: Kovacevic u 2. i 6. Rankovic u 38. 66. i 81. i Babeu u 64. minutu.

OBILIC: Lukic 7, Babeu 8, Novic 7, Savic 7,5, Zivkovic 6,5 (od 65. Filipovic -), Vargec 7, Litera - (od 6. Kurtovic 7), Juskic 7,5, Sarac 7 (od 52. Viciknez 7), Kovacevic 8,5, Rankovic 8,5.

HAJDUK: Dudas 5, Mandic 5,5, Maksimovic 5, Kirkov 6, Mojic 5,5, Karanovic 5,5, Djordjevic 5,5, Smiljkovic 5,5 (od 53. Vuksanovic 5,5), Osmanovic - (od 15. Kulic 6,5), Djedovic 6, Markoski 6 (od 62. Miljanic -).

RAD Belgrade - OBILIC Belgrade 0:4 (0:2)

Jesenji prvak do nogu potukao blede fudbalere Rada, a junak trijumfa kapiten Zivojin Juskic, strelac prva dva gola

CUVA TRON: Juskic postize drugi gol za Obilic

STRELCI: Juskic u 8. i 43. Zivkovic u 47. (iz jedanaesterca) i Sarac u 70. za Obilic. Stadion Rada na Banjici. Gledalaca oko 3.000. Sudija Ristic (Zajecar) 7.

RAD: Sevo 5, Tomic 5, Mutavdzic 5, Jerinic 5 (Vidojevic 5), Krizmanic 5, Glogovac 5, Topalov 5 (Huseinovic 5), Nikolic 5, (Alilovic -), Janjic 5, Vignjevic 5, Radjenovic 5.

OBILIC: Lukic -, Vargec 7, Babeu 7, Novic 7, Savic 7 (Sarac 7), Zivkovic 7, Litera 7 (Garcevic 7), Juskic 8, Vukomanovic 7 (Viciknez - ), Grozdic 7,5, Kovacevic 7,5.

KAPITEN cuva tron. Zivojin Juskic je golovima u 8. i 43. minutu Obilicu trasirao put ka novoj efektnoj pobedi protiv Rada - 4:0 (2:0). U stvari, na Banjici je igrao samo tim sa Vracara, dok staticki "gradjevinarsi" nikada kao juce nisu delovali tako nemocno na svom bunjistu.

"Vitezovi" su od prvog minuta stavili do znanja da su na Banjicu dosli po tri boda. Cvrstom, disciplinovanom i organizovanom igrom brzo su pronalazili supljine u odbrani gradjevinara. Prvo su u osmom minutu, u svom stilu, na tren presekli inicijativu domacina, a onda iza kontranapada matirali Seva. Prethodno je Litera vukao loptu 50 metara, sutirao sa ivice kaznenog prostora, a odbijenu loptu Juskic je poslao u mrezu.

Rano vodjstvo "Vitezova" nije probudilo uspavani Rad. Nastavili su "gradjevinari" po starom na terenu, nisu imali ideje u napadu, delovali su bezvoljno, tako da je lider vec u 24. minutu mogao da poveca vodjstvo. Medjutim, Babeu je glavom sa nekoliko metara pogodio precku. Da je Rad juce bio "osudjen" na poraz potvrdio je i Juskic koji je u 43. minutu iskoristio gresku Jerinica i matirao Seva.

U nastavku je trener Rada Cedomir Djoincevic bacio sve karte na napad, ali je Zivkovic iz penala vec u 47. minutu resio pitanje pobednika. Domaci su tek u 59. minutu preko Radjenovica uputili prvi sut na gol Lukica. Medjutim, stekao se utisak da nisu imali preveliku zelju za sto casnijim porazom.

OBILIC Belgrade - MLADOST Lucani 4:0 (1:0)

STRELCI: Babeu u 25, Zivkovic u 63, Viciknez u 81 i Rankovic u 84.minutu. Stadion: Obilica. Sudija: Srecko Sljukic (Pljevlja). Crveni Karton: Markovic (Mladost) u 63.minutu.

OBILIC: Gajic, Savic, Babeu, Novic, Vargec, Zivkovic (od 80. Filipovic), Rankovic, Vukomanovic, Litera (od 69. Viciknez), Grozdic, Kovacevic (od 45. Garcevic).

MLADOST: Dimitrijevic, Aleksic, Stanisic, Stojanovic, Musovic, M.Markovic, Stamatovic, Jovanovic, R.Markovic, Maricic, Gocanin.

Igrac Utakmice: Ivan VUKOMANOVIC (Obilic).

CRVENA ZVEZDA Belgrade - OBILIC Belgrade 0:1 (0:0)

STRELAC: Rankovic u 12. minutu. Stadion: Crvene zvezde. Gledalaca: oko 4.000. Sudija. Radoman (Vrbas) 6. Crveni kartoni: Okuka (Obilic) u 45. i Boskovic (Crvena zvezda) u 85. minutu.

CRVENA ZVEZDA: Jevric 5, Zivkovic 5, Boskovic 5, Njegus 5,5, Kristic 5, Pecelj 5, Bunjevcevic 5, Pantelic 5 (Gojkovic -), Jovicic 6, Stankovic 5,5, Ognjenovic 5 (Micic -).

OBILIC: Lukic 7,5, Babeu 7, Vargec 6, Lesnjak 6,5, Savic 5,5, Zivkovic 6, Juskic 6,5, Grozdic 7, Sarac 6 (Jelic -), Rankovic 7,5 (Popovic -), Kovacevic 5,5 (Vukomanovic -).

JESENjE pocasti pripadaju Obilicu. U direktnom sudaru na Marakani "vitezovi" sa Vracara nadigrali su Crvenu zvezdu i osvojili jesenju titulu - 0:1 (0:1). Zvezdu je srusio vec u 12. minutu najbolji pojedinac meca Zoran Rankovic, koji je krunisao izvanredan kontranapad gostiju i sa nekoliko metara matirao golmana Jevrica.

JESENjE POCASTI: Fudbaleri Obilica
slave pobedonosni gol protiv Zvezde

Na teskom terenu crveno-beli su dosta gresili, pokusavali soloakcijama da iznenade goste, ali u tome nisu uspeli. U 10. minutu Bunjevcevic je sutirao, ali je Zivkovic sa gol linije loptu izbacio u polje.

U nastavku domacini krecu na sve ili nista. Na pocetku,sut Jovicica u 47. minutu, zaustavio je Rankovic, izbacio loptu iz praznog gola. Nastavila je Crvena zvezda da steze obruc oko gola "vitezova", ali je ponovo Jovicic bio trgicar promasivsi idealnu priliku u 64. minutu. U sledecem napadu Rankovic je mogao da osigura trijumf gostiju, ali se i on obrukao. Crvena zvezda je pokusavala da stigne bar do remija, ali u tome nije uspela. Prilika se ukazala u poslednjem minutu kada je Dejan Stankovic izasao sam pred Lukica i umeto mreze pogodio izvanrednog golmana Obilica.